ЦСКА-София - Локомотив Пловдив

Локомотив и ЦСКА-София се наритаха за 0:0

ЦСКА-София и Локомотив Пловдив направиха 0:0 в мача на върха в класирането. Вторият и третият  обаче не показаха хубав футбол. Вместо това имаше много нарушения – над 50 – и малко положения. Сблъсък противопостави новият треньор на червените Бруно Акрапович на бившия му тим. Ремито може да помогне на Лудогорец да увеличи аванса си на върха. Шампионите имат 45 точки, ЦСКА-София е с 40, Локомотив – с 39. Четвъртият Арда има 38.

През първото полувреме ЦСКА-София имаше териториално превъзходство. Още в 7-ата минута Тиаго Родригес шутира отдалеч, но Илко Пиргов улови. Това обаче беше един от едва трите точни удара. В добавеното време Тибо Вион стреля, но Пиргов изби.

През втората част ЦСКА-София продължи да напада. В 52-ата минута след опасна атака на червените топката се отби от гредата, след което Кайседо бе повален от Илко Пиргов, но реферът прецени, че няма дузпа. В 70-ата минута домакините изпуснаха най-чистото си положение. Енрике Рафаел центрира към Амос Юга, който намери Кайседо, но той би в аут.

Локомотив също удари греда – чрез капитана си Димитър Илиев. Топката се върна при него, но той не успя и при добавката.