Локо (Пд) и Славия завършиха годината с равенство

Локомотив (Пловдив) и Славия не успяха да се победят и завършиха 1:1 в мач от 19-ти кръг на Първа професионална лига. Това беше и последната среща за двата отбора преди зимната пауза.

Домакините от Пловдив откриха резултата в 9-ата мин. Тогава след центриране в наказателното поле Кирил Котев се разписа с глава за 1:0. Последваха силни минути за Славия, като с пропуски за „белите“ се отчетоха Николай Димитров и Калоян Кръстев.

Все пак гостите стигнаха до попадение 2 мин. преди почивката. Божидар Васев стреля силно от границата на наказателното поле, Ел Харуби обаче се намеси слабо – той удари топката с ръце, тя тупна на земята и влезе във вратата.

В края на мача Петко Христов си изкара два бързи жълти картона и остави столичани с човек по-малко.

Локо (Пд) остава пети, Славия е на 9-то място

След подялбата на точките „смърфовете“ остават на пето място с 30 точки, докато Славия е на девета позиция с девет по-малко.