Локомотив Пловдив

Локомотив Пловдив отказа ЦСКА-София от титлата

Локомотив Пловдив победи ЦСКА-София с 1:0 в най-интересния мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Черно-белите се изравниха по точки с втория Левски, като и двата тима имат по 29. Лидерът Лудогорец е с 4 повече. Единственото попадение в срещата падна в 16-ата минута при спорни обстоятелства. Автор на гола стана Йосип Томашевич, но останаха съмнения за засада.

ЦСКА-София пък се прости с идеите за титла. Червените вече изостават на 11 точки от шампиона. Столичани продължават неудачите си срещу отборите от горната половина на класирането. Те паднаха от Лудогорец, Локо, Берое и Черно море. И успяха едва да измъкнат точка от Левски.

Новият треньор на червените Милош Крушчич заложи на схема с трима бранители. В предни позиции гостите разчитаха на Уот, Соу, Кери и Отабор. Соу направи първият пропуск в 13-ата минута. Той излезе сам срещу Мартин Луков, но стреля встрани. После дойде голът в полза на Локомотив.

След паузата червените потърсиха промяна, като на терена се появи и Евандро. Той можеше да изравни секунди след паузата. Луков обаче спаси удара му, а после извади и шута на Соу, който бе на два метра от голлинията.

През втората част ЦСКА-София имаше два пъти претенции за дузпа. Първо Греъм Кери падна след контакт със Стивън Езе. После пък играч на железничарите игра с ръка. И двете ситуации обаче не бяха чисти дузпи.

В края голмайсторът Томашевич получи втори жълт картон и домакините останаха с човек по-малко. Те обаче издържаха до края.