Локомотив Пловдив - Етър
Снимка: facebook.com/lokomotivplovdiv

Локомотив Пловдив надви Етър в първия двубой след рестарта

Локомотив Пловдив победи Етър с 2:0 в първи двубой от 25-ия кръг на efbet Лига. Това бе и първи мач след подновяването на сезона.

Домакините доминираха тотално през първото полувреме, но не вкараха гол. Тимът на Бруно Акрапович обаче не се отказа и стигна до две късни попадения. В 76-та минута Доминик Малонга откри с гол в дебюта си след асистенция на Йосип Томашевич. Малко по-късно Антон Огнянов си отбеляза автогол след пас на Бирсент Карагерен.

Двубоят можеше да се развие и по друг начин, но при резултат 0:0 Тонислав Йорданов от Етър разтресе напречната греда.

С успеха си пловдивчани излязоха еднолично на втората позиция в класирането с актив от 49 точки. Те са на шест точки от лидера Лудогорец, който играе с Левски в сблъсъка на върха.

Следващият двубой на Локомотив е именно с Левски – първи полуфинален сблъсък за Купата на България. Мачът е във вторник от 20:30 часа.