Лига Европа Лудогорец ЦСКА

Страсбург победи с 1:0 десетима от Локо Пловдив

Локомотив Пловдив загуби от Страсбург с 0:1 на „Лаута“ в първи мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Домакините играха с човек по-малко почти цял мач, но се представиха достойно и имаха своите шансове.

Двубоят започна кошмарно за железничарите. Те останаха с човек по-малко още в 10-ата минута, когато бе изгонен Йосип Томашевич. Той получи червен картон, защото спря непозволено нападателя Нуно да Коста. При изпълнението на свободния удар Стефан Митрович бе оставен абсолютно непокрит и с глава откри – 0:1.

Гол за Локо отменен заради засада

10 минути по-късно Локомотив имаше шанс да изравни. Ударът Анте Аралица извън наказателното поле обаче бе париран от Матс Селс. В 39-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, но португалският съдия Жоао Пинейро замълча. В 44-ата минута Ален Ожболт вкара гол за Локомотив, който бе отменен правилно заради засада. Страсбург освен гола не създаде други положения през първите 45 минути.

Страсбург изпусна три положения след почивката

Френският тим изработи две добри ситуации в 60-ата и 62-ата минута, но Мартин Луков опази вратата си суха. Пловдивчани пък изпуснаха своя златен шанс в 86-ата минута – Бирсент Карагерен от 5-6 метра стреля над вратата. Две минути по-късно носителят на Купата на Лигата на Франция можеше да реши окончателно спора, но Луков отново се справи отлично със задачата си и парира удар на Людовик Ажорк.