Локомотив Москва взе Купата на Русия – ВИДЕО

Локомотив Москва спечели за осми път Купата на Русия, след като надигра в оспорван финал Урал с 1:0 в Самара. Полузащитникът на столичани Дмитрий Баринов донесе успеха на тима. Това бе повторение на финала от 2017, когато локомотивци отново триумфираха.

„Беше труден мач с нервен край. Но въпреки това успяхме да оползотворим едно от положенията си“, заяви треньорът на столичани Юри Сьомин. За него това е шестата Купа като треньор. Той има и една като играч – през 1970.

Доминация на Локомотив

Локомотив доминираше в началото и в 19-та минута руският национал Фьодор Смолов вкара гол. Той обаче бе отменен заради засада. Осем минути по-късно Баринов все пак отбеляза за 1:0. Той реализира след центриране от корнер на Мануел Фернандес.

Урал отвърна на предизвикателството, като натисна съперника. Тимът на Николай Димитров – Хичо обаче не успя да изравни.

Локомотив гони и второто място

Железничарите са на втора позиция в руската Премиер лига при един кръг преди края. Те са с равен брой точки с третия Краснодар. В неделя тимът приема УФА в Москва и при успех ще играе в Шампионската лига. По-рано този месец Зенит Санкт Петербург взе петата си шампионска титла.