Локо (ГО)

Локо (ГО) удари Монтана при дебюта на Колев

Локомотив (Горна Оряховица) победи Монтана с 4:2 на Градския стадион в Ловеч в среща от 9-ия кръг на Първа професионална лига. Двубоят бе дебют за новия треньор на новака в елита Иван Колев.

Курьор изведе напред гостите в 21-ата мин, след като получи отлично извеждащо подаване и с лекота преодоля противниковия страж. Монтана изравни след гол на Стивън Петков, който в 35-ата мин. засече с глава хубаво центриране на Атанасов.

Курьор вкара втория си гол в мача в началото на второто полувреме и отново даде аванс на своя тим. В 60-ата мин. и Кифуети се разписа, след като бе изведен сам срещу вратаря. Първият му удар бе спасен, но при добавката французинът не сгреши.

И Димо Атанасов бе точен за Локомотив в 70-ата минута, за да направи преднината на гостите 1:4. След центриране на Курьор стражът на противника изби топката, но тя попадна в краката на халфа, който не сгреши.  В 82-ата минута домакините стигнаха до второ попадение след удар на Бала с глава.

Първа победа за Локо

С успеха си новакът в елитната група постигна и първата си победа от началото на сезона и се отлепи от дъното на класирането. Тимът вече е 12-и с 5 точки в актива си, изпреварвайки Нефтохимик и Монтана.