Шарл Льоклер
Снимка: twitter.com/F1

Льоклер удържа Верстапен и би в Австрия

Шарл Льоклер спечели старта за Гран при на Австрия, 11-и кръг за сезона във Формула 1. Пилотът на Ферари удържа световния шампион Макс Верстапен (Ред Бул), въпреки че в края имаше технически проблем. По време на състезанието Льоклер беше много бърз и успя да изпревари Верстапен три пъти.

Победата е пета за него в кариерата му и трета през настоящия сезон. Пилотът на Ферари започна с две победи в първите три старта, но спечели за първи път от април. Освен това той триумфира за първи път в състезание, в което не започна от полпозишън.

Трети завърши седемкратният световен шампион Люис Хамилтън (Мерцедес). Той се качи на подуима за трети пореден път и то след като стартира от осма позиция. В Топ 10 влязоха още Джордж Ръсел, Естебан Окон, Мик Шумахер, Ландо Норис, Кевин Магнусен, Даниел Рикардо и Фернандо Алонсо.

„Получи се много красива битка с Макс. Имахме отлично темпо от самото начало, а в края на състезанието имах проблеми с педала на газта, който оставаше на около 20-30% мощност в бавните завои, а това беше голяма трудност. Имах огромна нужда от точки, беше важно за отбора“, каза Льоклер.

Той изостава на 38 точки в генералното класиране от Верстапен, който има 208 точки. Трети със 151 точки е Серхио Перес, който не завърши днес.