Порто - Ливърпул
Снимка: twitter.com/LFC

Ливърпул разби Порто, Атлетико излъга Милан

Ливърпул разгроми Порто с 5:1, като за втори път в последните три години вкара пет гола на „Драгао“. В другия мач в тази група Атлетико Мадрид обърна Милан с 2:1 с два късни гола.

Преди този успех с 5:1, Ливърпул спечели последните си две визити на „Драгао“ с 4:0 и 5:0. Сега Пепе се контузи на разгрявката, а още в началото на мача друг бранител на Порто беше сменен принудително. Обърканите португалци нямаха отговор на скоростта на червените. Салах откри в 18-ата минута, а до почивката Мане вкара за 0:2. След нея Салах се разписа още веднъж за 0:3. Порто намали чрез Тереми. Резервата Роберто Фирмино обаче довърши домакините с две попадения за 1:5.

Атлетико обърна Милан в 97-ата минута

Атлетико обърна Милан с 2:1, като се възползва отлично от това, че росонерите играха час с човек по-малко. Милан поведе в 20-ата минута с гол на Леао. Само девет по-късно обаче Франк Кеси беше изгонен заради втори жълт картон. Антоан Гризман изравни в 84-ата минута. В седмата минута на добавеното време Луис Суарес от дузпа направи 1:2.

Мърсисайдци са лидер в групата с шест точки и голова разлика 8:3. Атлетико има четири точки, Порто – една, Милан остава без точка.