Ливърпул - Фулъм

Ливърпул пак загуби – за шести пореден път на „Анфийлд“

Ливърпул продължи невероятното си пропадане с ново поражение – 0:1 от аутсайдера Фулъм. Загубата е шеста поред за червените на „Анфийлд“. Така те удължиха негативния си клубен рекорд, поставен преди дни срещу Челси.

Фулъм пък върви по обратната траектория – столичани имат само една загуба в седем мача и вече имат реална надежда в битката за оцеляване. Те са с равен брой точки с 17-я Брайтън и само на точка зад 16-я Нюкасъл. Победата е първа за Фулъм на „Анфийлд“ от 2012-а. Гола за успеха вкара Лемина в края на първото полувреме. Попадението е първо за него за котиджърс, откакто дойде под наем от Саутхемптън.

Червените, които станаха шампион през миналия сезон с 18 точки аванс, бяха в серия от 68 домакинства без загуба. После те паднаха последователно от Бърнли, Брайтън, Манчестър Сити, Евертън, Челси и сега Фулъм.

Юрген Клоп направи седем промени в тима, който започна срещу Челси. Но и това не помогна – гостите бяха по-свежи и играха по-добре. Те имаха пет чисти положения преди червените да създадат такова. Все пак слд почивката Ливърпул натисна и имаше два шанса да изравни. В първия случай Ареола спаси шут на Жота, във втория резервата Мане уцели гредата.

Поражението е пореден удар по амбиции на червените за място в Топ 4. Те изостават със седем точки от четвъртия Челси, който освен това има и мач по-малко.