Ливърпул - Уест Хем

Уест Хем изпусна да спре Ливърпул

Ливърпул спечели за 18-и пореден път през сезона във Висшата лига. Този път с 3:2 срещу Уест Хем. Чуковете обаче могат да съжаляват, че не спряха червените – те създадоха толкова положения, колкото нито един друг съперник на тима до Юрген Клоп до момента.

Рекордите на Ливърпул

С успеха мърсисайдци изравниха рекорда на Манчестър Сити за поредни победи в елита. Сити го постигна през август – декември 2017-а. Червените имат и серия от 44 мача без поражение. Рекордът на Арсенал е от 49. А освен това Салах, Сане и компания са на четири победи от титлата. Тя ще е първа за клуба от 1990-а насам.

Тимът на Клоп записа 21-а поредна победа като домакин. Така бе изравнен рекордът на тима на Бил Шенкли. Червените го поставиха между януари и декември 1972-а.

Отличният мач за Уест Хем

Иначе двубоят на „Анфийлд“ започна с два бързи гола. Вийналдум откри още в 9-ата минута след грешка на Фабиански. Само три по-късно обаче Диоп изравни, като Алисон също не се намеси особено убедително. И двата гола паднаха след удари с глава.

Девет минути след почивката резервата Пабло Форналс изведе Уест Хем напред в резултата – 1:2. Късметът обаче беше на страната на червените. Нова грешка на Фабиански позволи на Салах да изравни в 68-ата минута. Вратарят позволи неговият удар необяснимо да мине между краката му. Девет минути преди края Мане се възполва от пас на Александър-Арнолд и вкара за 3:2. А до края Алисон спаси две отлични положения за гол, за да запази победата.

Така Ливърпул продължава да има 22 точки аванс на върха. Уест Хем пък остава в зоната на изпадащите.