Ливърпул - Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/LFC

Ливърпул победи Сити с 3:1 и взе Къмюнити Шийлд

Ливърпул нанесе първия удар в двубоя с Манчестър Сити през новия сезон. Червените спечелиха Къмюнити Шийлд след 3:1 над Сити. Двубоят се игра на „Кинг Пауър Стейдиъм“ в Лестър, а не на „Уембли“, тъй като „Уембли“ ще приеме финала на Евро 2022 за жени в неделя. В него се срещат Англия и Германия,

Трент Александър-Арнолд откри за мърсисайдци в 21-ата минута. Новото попълнение на шампионите Хулиан Алварес изравни в 70-ата. В края на срещата дойдоха моментите на новия нападател на Ливърпул Дарвин Нуньес. Той спечели дузпа в 83-ата минута, която Мохамед Салах отбеляза. В добавеното време уругварецът се разписа, за да оформи крайния резултат.

Червените спечелиха Къмюнити Шийлд за 16-ти път в историята си, но първи от 2006 г. Сити загуби битката за трофея за втора поредна година.