Ливърпул - Нюкасъл
Снимка: twitter.com/LFC

Ливърпул взе историческа победа, Челси пак сбърка

Ливърпул продължава преследването с Манчестър Сити на върха във Висшата лига. Ден след успеха на Сити, червените надвиха Нюкасъл с 3:1. Така те са само на точка зад лидера в класирането. Третият Челси обаче пак сбърка. Столичани направиха 1:1 срещу младоците на Евертън. Гостите имаха само шестима играчи от първия си тим и бяха без достатъчно резерви. Челси остава на четири точки зад Сити.

Ливърпул трябваше да прави обрат срещу Нюкасъл, но го постигна за отрицателно време. Свраките откриха с хубав изстрел на Джонджо Шелви още в седмата минута. Тимът на Юрген Клоп изравни и поведе само за четири минути. В 21-ата Диого Жота изравни с удар от три метра, а в 25-ата се разписа Мохамед Салах. Той стана първият играч, вкарал гол на Нюкасъл в пет поредни домакинства. И има вече 15 поредни срещи този сезон с гол или асистенция, с което изравни рекорда на Джейми Варди.

Крайният резултат оформи Трент Александър-Арнолд в 87-ата минута. Той се разписа с хубав изстрел извън наказателното поле. Победата е под номер 2000 за Ливърпул в елита. В Англия няма друг отбор с подобно постижение.

Челси изпусна Евертън

Тимът на Томас Тухел беше без четирима нападатели заради коронавирус и не игра особено силно. Челси отправи 23 удара към вратата на Евертън, 10 от които точни, но вкара чак в 70-ата минута. Само четири по-късно 19-годишният бранител Джарад Брантуейт се разписа, за да донесе точката на своя отбор. Той вкара гол в дебюта си в елита. Брантуейт стана 19-ят различен тийнейджър, разписал се за Евертън във Висшата лига. С повече може да се похвали само Арсенал – 20.