Евертън - Ливърпул
Снимка: twitter.com/lfc

Ливърпул взе дербито с Евертън, Челси и Сити също биха

Лидерите във Висшата лига – Челси, Манчестър Сити и Ливърпул – спечелиха мачовете си от междиния кръг. Червените взеха с лекота дербито с Евертън с 4:1, докато шампионът на Англия и шампионът на Европа имаха трудности. Сити измъкна 2:1 над Астън Вила, Челси се наложи със същия резултат над Уотфорд.

Ливърпул доминираше на „Гудисън парк“ и можеше да вкара още голове. Тимът на Юрген Клоп записа девети успех в 14 кръга, но остава трети. Мърсисайдци имат 31 точки, Сити е с 32, Челси е с 33.

Успехът е 96-и за Ливърпул срещу Евертън и първи в дербито от 5 януари 2020 г. Джордан Хендерсън откри в деветата минута с мощен шут. В 19-ата се разписа и Мохамед Салах за 0:2. Евертън се върна в двубоя в 38-ата минута с попадение на Демарай Грей. Салах вкара за 1:3 в 64-ата минута, а крайният резултат оформи Диого Жота в 79-ата минута. Салах вече има 13 попадения през сезона.

Инцидент на трибуните беляза победата на Челси

Мейсън Маунт изведе Челси напред в 29-ата минута с 10-я си гол след идването на Томас Тухел. В 43-ата минута Еманюел Денис обаче изравни. След почивката Челси натисна и Хаким Зиеш донесе успеха в 72-ата минута.

Двубоя беше прекратен за около 25 минути още в 13-ата минута. Тогава фен на трибуните получи сърдечен удар. Мединцинските екипи и на двати тима му оказаха помощ, стабилизираха го, след което той беше закаран в болница.

На „Вила Парк“ в Бирмингам шампионите от Манчестър Сити също спечелоха с 2:1. Рубен Диаш и Бернардо Силва дадоха аванс на Сити с попадения в 27-ата и 43-ата минута. Оли Уоткинс вкара за Астън Вила веднага след паузата. Тимът на Стивън Джерард натисна, но не успя да изравни. Загубата е първа за него начело на Вила.