Линкълн Сити - Ливърпул

Ливърпул спечели със 7:2 за Карабао Къп

Ливърпул победи Линкълн Сити със 7:2 в третия кръг на Карабао Къп. Така мърсисайдци си осигуриха мач с Арсенал в следващата фаза. Двубоят ще е след седмица.

Шакири откри резултата още в деветата минута. После Такуми Минамото и Къртис Джоунс добавиха по два гола само за половин час игра. Груич и Ориги добвиха по още един около попаденията на Едун и Монтсма за Линкълн. Юрген Клоп пусна трима дебютанти за Ливърпул – новопривлечените Диего Жота и Костас Цимикас, както и юношата Ръс Уилямс.

Манчестър Сити се измъчи с Борнемут

Носителят на трофея Манчестър Сити се измъчи за 2:1 над Борнемут. Лиъм Делап дебютира с гол за Сити, но Сам Съридж изравни за гостите. Лиъм Делап е син на бившия халф на Стоук Сити Рори Делап.

Четвърт час преди края Фоудън вкара победния гол след удар на Марез в гредата. Така Сити си осигури гостуване на Бърнли в четвъртия кръг след седмица.