Ливърпул окупира върха след хеттрик на Салах

Салах, Ливърпул

Ливърпул се изкачи временно на първото място в класирането на Висшата лига. Червените разбиха Борнемут с 4:0 като гост в първи мач от 16-ия кръг. Това бе пети пореден успех за мърсисайдци и 17-и пореден мач без загуба.

Тимът на Юрген Клоп се представи отлично на „Вайталити Стейдиъм“, където черешките имаха само две поражения преди днешния двубой. Основна фигура за мърсисайдци бе Мохамед Салах, който реализира хеттрик. Това бе първи случай за него, в който се разписва повече от веднъж на мач от 17 март насам. Тогава той вкара четири пъти на Уотфорд.

Головете на Салах

Египетският национал откри резултата в 25-та минута, като първата част завърши при този резултат. Той реализира с добавка, след като Бегович изби удар на Фирмино. Салах бе в засада при шута на бразилеца, но попадението бе признато.

Малко след почивката Салах покачи на 2:0 след подаване на Роберто Фирмино. Надеждите на домакините за нещо повече приключиха в 68-та минута след автогол на Стив Кук. А в 77-та минута Салах оформи крайното 4:0. Това бе десети гол за него през сезона.

Ливърпул чака резултата от Челси – Манчестър Сити

По този начин червените събраха 42 точки, една повече от втория Манчестър Сити. По-късно днес тимът на Гуардиола гостува на Челси. Небесносините имат нужда от точка на „Стамфорд Бридж“, за да си върнат първото място.