Ливърпул
Фабиньо празнува последния гол срещу Нюкасъл

Ливърпул увеличи аванса си след нова грешка на Сити

Ливърпул увеличи аванса си на върха на класирането след победа над Нюкасъл с 4:0. По същото време шампионът Манчестър Сити отстъпи с 1:2 на Лестър. Тимът на Пеп Гуардиола падна на трета позиция, тъй като бе изпреварен от Тотнъм. Шпорите отнесоха с 5:0 Борнемут. Те изостават на шест точки от мърсисайдци.

Ливърпул ще посрещне 2019-а на върха

Тимът на Юрген Клоп имаше проблеми само докато излезе напред в резултата, което се случи в 11-а минута. Преди това Хоселу изпусна шанс да откри за Нюкасъл. После Ловрен реализира за 1:0 . В началото на второто полувреме Салах вкара за 2:0 от дузпа. В края Шакири (79) и Фабиньо (85) оформиха крайното 4:0. Това бе 20-и пореден двубой без загуба за мърсисайдци.

Тотнъм пак бележи с лекота

Само преди дни шпорите вкараха шест гола на Евертън. Сега те реализираха пет във вратата на Борнемут. Това бе пета поредна победа за тима във Висшата лига. Десният бек Кайл Уолкър асистира за три от головете, включително първият. Попаденията бяха дело на Ериксен (16), Сон (23 и 70), Лукас Моура (35) и Кейн (61).

Гуардиола
Тимът на Пеп Гуардиола записа само две загуби през миналия сезон, а сега инкасира две в разстояние на пет дни
Ман Сити падна за втори пореден път

Манчестър Сити записа втора поредна загуба. Преди Коледа Сити загуби с 2:3 от Кристъл Палас, а сега падна с 1:2 от Лестър. Успехът бе втори пореден за лисиците над тима от Топ 4. Преди това те се справиха с Челси, печелейки на „Стамфорд Бридж“. Тимът на Пеп Гуардиола поведе в 14-а минута след грешка на домакините. Автор на гола бе Бернардо Силва, изведен от Агуеро. Само пет минути по-късно обаче Марк Олбрайтън засече центриране на Варди за 1:1. Десет минути преди края Рикардо Перейра вкара за 2:1 след лошо изчистване на Сане. А в края Фабиан Делф бе изгонен за втори жълт картон.