Норич - Ливърпул

Ливърпул измъкна труден успех в Норич

Ливърпул продължи похода си към първа титла от 30 години насам с измъчена победа в Норич. Червените спечелиха с 1:0 над последния в класирането. Голът бе дело на Садио Мане 12 минути преди края. Това бе първо попадение, което той реализира като резерва във Висшата лига за мърсисайдци.

Тимът на Юрген Клоп има 25 точки аванс пред втория Манчестър Сити. Това означава, че Ливърпул се нуждае от още само пет победи в 12-те кръга до края, за да стане шампион. Червените са изпуснали само две точки досега през сезона.

През първото полувреме почти нямаше положения, но след почивката мърсисайдци натиснаха. Тим Крул обаче направи чудеса, за да извади удари на Салах и Кейта. После канарчетата имаха шанс – Алекс Тетей изненада Алисон, но ударът му се отби от гредата. После обаче на сцената излезе Мане. Сенегалският национал влезе на терена в 60-ата минута и 12 по-късно се разписа. При това, след като пропусна последните два мача заради контузия.