Ливърпул
Снимка: twitter.com/lfc

Ливърпул унижи Юнайтед и счупи няколко рекорда

Ливърпул унижи Манчестър Юнайтед, печелейки с 5:0 на „Олд Tрафорд“. Това е най-голямата победа на мърсисайдци в дербито като гост. Мохамед Салах отбеляза хеттрик, а по веднъж се разписаха Наби Кейта и Диого Жота.

Кристиано Роналдо вкара при 0:5, но попадението му беше отменено заради засада. Освен това Юнайтед игра половин час с човек по-малко заради червен картон на Пол Погба. Загубата е трета за тима на Оле Гунар Солскяер в последните четири мача.

Още в началото домакините можеха да открият, но Бруно Фернандеш пропусна. Вместо това Ливърпул поведе в петата минута. Фирмино намери Салах, той пусна за Кейта и гвинеецът вкара за 0:1. Това беше и най-ранният гол, който мърсисайдци са вкарвали на „Олд Трафорд“. В 13-ата минута резултатът вече беше 0:2. Трент Александър-Арнолд центрира, а Жота прати топката в мрежата.

Юрген Клоп извади Джеймс Милнър заради травма, но дори и това не помогна на червените дяволи. До края на полувремето обърканите защитници на Юнайтед на два пъти изпуснаха Салах и той се разписа за 0:4. Така Юнайтед за първи път в своята история получи четири гола като домакин през първото полувреме.

Солскяер пусна в игра след паузата Пол Погба. Това обаче не помогна особено. Гостите вкараха за 0:5 веднага след паузата. При това именно Погба сбърка. Той загуби топката в средата на терена, Хендерсън изведе Салах и той оформи хеттрика си. Последният съперников играч с хеттрик на „Олд Трафорд“ е Кристиано Роналдо. Той го реализира преди 18 години с Реал Мадрид в Шампионската лига. Салах стана и най-резултатният африканец във Висшата лига, изпреварвайки Дидие Дрогба.

С победата Ливърпул събра 21 точки и се доближи на една точка от лидера Челси. Юнайтед остава седми с 14 точки. Тимът допусна трето поражение в последните си четири мача.