Ливърпул - Юнайтед

Ливърпул взе дербито с Юнайтед с 2:0

Ливърпул надигра Манчестър Юнайтед на „Анфийлд“ с 2:0. Така тимът вече има победа срещу всеки съперник във Висшата лига този сезон. По-рано единствено червените дяволи спряха мърсисайдци. Тимът на Юрген Клоп обаче не остави съмнение в своето превъзходство. Върджил ван Дайк с глава отбеляза първия гол в 14-та минута, а в добавеното време Мохамед Салах за втори път. Така лидерът в класирането увеличи аванса си на върха на 16 точки. Освен това червените имат и мач по-малко.

Противно на очакванията Юнайтед започна по-активно и опитваше да пресира домакините по целия терен. Ливърпул обче вкара първи. Ван Дайк откри резултата с четвъртия си гол през сезона. Той се извиси между няколко играчи след центриране от корнер на Трент Александър-Арнолд. Десният бек записа деветата си асистенция през сезона.

До края на първото полувреме бяха отменени още два гола на Ливърпул. Първо Ван Дайк извърши нарушение срещу Де Хеа преди Фирмино да вкара. Малко по-късно Вайналдум бе в засада, когато преодоля испанския страж. В самия край на полувремето Мане изпусна сам срещу вратаря, след като стреля в него.

Ливърпул започна във високо темпо втората част и направи нова порция пропуски. Най-сериозният бе на сметката на Салах. Последва отлично спасяване на Де Хеа, който отби топката в гредата при силен удар на Хендерсън. За гостите Антони Марсиал пропиля най-добрата възможност, след като от добра позиция стреля неточно.

В продължението Салах стигна до изритана топка от Алисон, надбяга защитник и преодоля Де Хеа за 2:0. Така той вече има гол срещу всеки един съперник във Висшата лига, срещу когото се е изправял, освен Суонси.

С успеха Ливърпул събира впечатляващите 64 точки от възможни 66 и убедително е на първо място. Манчестър Юнайтед остава на пето място с 34 точки – на пет зад четвъртия Челси.