Брайтън - Ливърпул

Ливърпул измъкна трите точки от Брайтън

Ливърпул поведе със седем точки на върха на класирането във Висшата лига. .Това стана факт след успеха над Брайтън енд Хоув Албиън с 1:0 като гост.

Мърсисайдци бяха в серия от две поредни загуби във всички турнири и днес отново не показаха най-доброто от себе си. Но въпреки това успяха да стигнат до ценен успех в битката за титлата с Манчестър Сити и Тотнъм.

Тимът на Юрген Клоп доминираше от самото начало, но бе бавен и трудно стигаше до положения. Брайтън пък бе добре подреден и спокоен. Домакините имаха само един шанс през първата част. В 15-а минута Глен Мъри засече центриране, но прати топката в аут.

Салах бележи гол от дузпа за Ливърпул

Ключовият момент в двубоя дойде в 50-та минута. Тогава Паскал Грос извърши ненужно нарушение срещу Мохамед Салах в наказателното поле. А египетският национал реализира отсъдената дузпа. Това бе 14-и гол за него през сезона в елита.

Домакините имаха само един шанс да изравняват. Алисон обаче извади шута на Локадиа. Мърсисайдци на свой ред имаха две положения да направят 0:2. Първо Вийналдум, а след това и Салах обаче ги пропиляха.