Ливърпул - Бърнли

Ливърпул вече е на три победи от титлата

Ливърпул победи Борнемут с 2:1 в двубой от 29-и кръг на Премиършип, който се игра на „Анфийлд“ пред 53 300 зрители. Гостите поведоха с ранен гол, но лидерът направи обрат до края на първото полувреме.

Калъм Уилсън даде преднина на черешките в 9-ата минута, макар ситуацията да бе доста спорна. Уилсън изблъска Джо Гомес, за да стигне до центрирането на Лерма. Мохамед Салах обаче изравни в 25-ата след груба грешка на влезлия като резерва Джак Симпсън. Осем минути по-късно Садио Мане направи обрата пълен. Той се възползва от отличен пас на Ван Дайк.

Ливърпул продължава да води уверено в първенството с актив от 82 точки. Още три победи на тима на Юрген Клоп ще бъдат достатъчни за завоюването на шампионската титла. И то, ако Манчестър Сити печели неизменно срещите си.