Ливърпул - Лийдс

Ливърпул стартира защитата на титлата със зрелищно 4:3 над Лийдс

Ливърпул започна защитата на титлата си във Висшата лига със зрелищен успех с 4:3 над Лийдс Юнайтед. В двубоя на „Анфийлд“ освен седемте гола имаше още четири отменени попадения. Лийдс изравни на три пъти и се представи великолепно след 16-годишно отсъствие от елита.

Мохамед Салах бе с ключов принос за успеха на домакините, след като реализира хеттрик. Египтянинът стана първият играч на Ливърпул, който се разписва във всеки мач от откриването на шампионата в четири поредни сезона. Той е и първият от Джон Олдридж насам, който вкарва хеттрик в първия кръг. Олдридж го направи срещу Чарлтън през 1988-а.

Със сигурност обаче Юрген Клоп ще трябва да се замисли за защитните действия на своя тим.

Салах откри резултата от дузпа в 4-ата минута, а Джак Харисън възстанови равенството в 12-ата минута. В 20-ата Ван Дайк отново изведе Ливърпул напред с попадение с глава, но след 10 минути Лийдс изравни чрез Патрик Бамфорд. Само три минути по-късно Салах вкара втория си гол в срещата и червените поведоха с 3:2. Юнайтед изравни в 66-ата минута след точен изстрел на Матеуш Клих.

В 88-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на Ливърпул, която Салах реализира и донесе победата на мърсисайдския тим. Наказателният удар беше отсъден за абсолютно безсмислено нарушение на рекордния транфер на Лийдс Родридо срещу Фабиньо.