Лийдс - Ливърпул
Снимка: twitter.com/lfc

Ливърпул спечели, Салах вкара гол №100

Ливърпул взе третата си победа от началото на сезона след 3:0 във визитата на Лийдс. Така червените се изравниха по точки с Челси и Манчестър Юнайтед на върха на класирането. И трите тима имат по 10 точки и голова разлика +8. Юнайтед обаче е вкарал най-много голове.

Мохамед Салах вкара попадение номер 100 в елита, за да открие резултата в 20-ата минута. Другите, които се разписаха бяха Фабиньо и Мане. По-бързо до 100 гола във Висшата лига от него са стигали само Алан Шиърър, Хари Кейн, Серхио Агуеро и Тиери Анри.

Успехът на Ливърпул обаче беше помрачен от тежка травма на младока Харви Елиът. Той пострада при невинен шпагат на Паскал Щруйк. Намесата на защитника доведе до червен картон за него в 60-ата минута.

Лийдс също имаше своите възможности да вкара гол. Най-добрата се откри пред Родриго при резултат 0:0, но той стреля право в Алисон. С човек по-малко при 0:2 обаче йоркшърци нямаха шанс да обърнат червените. Така те записаха четвърти мач без победа от старта на сезона. Това не им се е случвало от 1958-а година.