Палас - Ливърпул

Ливърпул спечели трудно, Сити обърна Челси

Ливърпул надигра Кристъл Палас като гост с 2:1 в двубой от 13-ия кръг на английската Висша лига. Шампионът Манчестър Сити пък обърна Челси с 2:1 и се изкачи на трето място. Вторият Лестър също спечели – 2:0 като гост на Брайтън.

Червените започнаха срещата без Мохамед Салах. Той не бе рискуван от мениджъра Юрген Клоп заради травмата на глезена. Вместо него титуляр бе Алекс Окслейд-Чембърлейн.Андре Аю изпусна да открие за домакините от добра позиция. В края на полувремето лондончани поведоха чрез Джеймс Томкинс. Той получи подарък от Вайналдум и с глава на празна врата откри резултата. Радостта на домакините обаче бе кратка – съдията Кевин Френд отмени попадението след намесата на ВАР. Повторенията показаха, че Деян Ловрен е бил изблъскан при центрирането.

Фирмино донесе победата на Ливърпул

Малко след старта на втората част Садио Мане реализира след асистенция на Андрю Робъртсън, като ударът на сенегалския национал влетя и с известна доза късмет в мрежата на Висенте Гуаита. Равенството бе възстанове от Уилфред Заха с първия му гол за сезона. Малко по-късно Роберто Фирмино се възползва от нескопосан опит за изчистване и вкара за 1:2. До края Заха получи отличен шанс да изравни, но стреля над вратата. Това бе 12-а победа от първите 13 срещи в лигата за мърсисайдци. Така те продължават да имат осем точки аванс пред Лестър и девет пред шампиона Манчестър Сити.

Манчестър Сити обърна Челси с 2:1

Тимът на Пеп Гуардиола надигра у дома Челси с 2:1 в сблъсъка на върха. Домакините се оказаха в ролята на догонващи след 21 минути игра. Матео Ковачич намери с отличен пас Н‘Голо Канте, който преодоля излезлия Едерсон за 0:1.

Тимът на Франк Лампард обаче не удържаха дълго аванса си. Кевин Де Бройне получи пас от Давид Силва и отправи изстрел по посока Кепа Арисабалага, който рикошира от тялото на Жоржиньо и влетя в мрежата за 1:1. Десетина по-късно Родри намери Риад Марез, а аржентинският национал вкара за 2:1.

След почивката Челси опита да изравни, но не отправи нито един точен удар към Едерсон. В края Рахийм Стърлинг вкара трето попадение за Сити. То обаче бе отменено след намесата на ВАР заради засада.

Поражението бе първо за лондончани след шест поредни победи.