Уест Хем - Ливърпул

Ливърпул се върна в Топ 3, Тухел взе първа победа

Ливърпул се върна в Топ 3 на Висшата лига, след като се наложи над Уест Хем с 3:1. За това спомогна и загубата на Лестър от Лийдс с 1:3. Червените имат 40 точки, с една повече от Лестър. Манчестър Сити е лидер с 44 точки, Манчестър Юнайтед има 41. Сити е и с мач по-малко, но гостува на „Анфийлд“ след седмица.

Ливърпул изигра много силно второ полувреме и откри резултата в 57-ата минута. Тогава се разписа Мохамед Салах. Това беше първи гол за него във Висшата лига от седем мача. Предишният беше при 7:0 над Кристъл Палас. В 68-ата мнута египтянинът вкара втория си гол в срещата. В 84-ата минута Жоржиньо Вайналдум реши окончателно спора. Силите на Уест Хем стигнаха само за почетен гол, вкаран от Крейг Доусън в 87-ата минута.

Ливърпул записа втора поредна победа въпреки сериозните кадрови проблеми. Клоп беше без контузения Мане, а Фирмино остана резерва.

Тухел взе първа победа в Челси

По-рано през деня Томас Тухел записа първа победа начело на Челси. Тя дойде във втория му мач начело. Головете за успеха с 2:0 над Бърнли вкараха защитниците Сесар Аспиликуета и Маркос Алонсо. Тухел направи четири промени в състава и гласува доверие на Алонсо, Мейсън Маунт, Тимо Вернер и Тами Ейбрахам. Вернер обаче записа 12-и пореден мач без гол.

След три спасявания Ник Поуп беше безсилен в 40-ата минута, когато точен бе Аспиликуета. Баскът не се беше разписвал от една календарна година.

Натискът на домакините не отслабна и в края на мача те стигнаха до втори гол. Алонсо се разписа с левия крак в 84-ата минута. Бърнли нямаше точен удар, като така сините записаха втора поредна суха мрежа.

С актив от 33 точки Челси се изкачи до седмо място в класирането.