Ливърпул - Шефилд Юнайтед

Ливърпул се върна към победите с обрат

След два мача без победа Ливърпул направи обрат срещу Шефилд Юнайтед, за да спечели с 2:1. Успехът на шампиона обаче не дойде никак лесно. При това срещу тим, който има само една точка в шест мача.

Гостите откриха в 13-ата минута чрез Берже, който вкара дузпа. Тя беше отсъдена за нарушение на играещия като централен защитник Фабиньо. После завърналият се на вратата Алисон спаси опасен удар на Озбърн.

Червените изравниха четири минути преди почивката. Фирмино вкара с добавка, след като удар на Салах беше спасен. В средата на второто полувреме Жота завърши обрата и вкара за 2:1 в полза на Ливърпул. Минути по-рано гол на Салах бе отменен от ВАР. Египтянинът освен това удари греда.

Реферът спести дузпа на Манчестър Юнайтед при 0:0 с Челси

Мениджърът на Челси Франк Лампард заяви, че отборът му е бил ощетен, защото не е получил дузпа при 0:0 с Манчестър Юнайтед. Капитанът на сините Сезар Аспиликуета беше хванат с ръце от Хари Магуайър. Индицентът беше разгледан от ВАР, но не беше отсъден наказателен удар. „Чиста дузпа. ВАР доста бързо реши, че няма нищо. Мисля, че трябваше да помолят рефера да види ситуацията на монитора“, заяви Лампард.

Юнайтед - ЧелсиСнимки: ЕРА/БГНЕС

С ремито Юнайтед сложи край на серията си от две поредни домакински загуби. Тимът не е губил три пъти поредна свой терен от 1930-а. Тимът имаше и шансове да спечели, но Менди извади удари на Рашфорд и Бруно Фернандеш.