Астън Вила - Ливърпул

Ливърпул се справи трудно с юношите на Вила

Ливърпул победи Астън Вила с 4:1 в третия кръг на ФА Къп. Вила игра само с юноши заради взрива на коронавирус в клуба, но те оказаха сериозна съпротива на шампиона. Червените си осигуриха успеха чак през второто полувреме, вкарвайки три гола за пет минути.

Вила започна със седем играчи от тима до 23 години и четирима от този до 18 години. Тимът от Бирмингам допусна гол още в четвъртата минута, когато се разписа Мане. Домакините обаче не се притесниха и шокираха Ливърпул в края на първата част. Тогава се разписа 17-годишният Луи Бари. Юношата на Вила беше прибран обратно в клуба през януари след престой в академията на Барселона. Неговият удар беше и единственият точен за тима му.

Младежите обаче се измориха след почивката и Ливърпул се възползва от това. Вийналдум вкара за 1:2 след час игра. После набързо Мане и Салах направиха 1:4 след пасове на Шакири.

В друг мач от третия кръг Уулвърхемтън победи Кристъл Палас с 1:0. Гостите направиха девет промени в тима, който победи Шефилд Юнайтед, и нямаха точен удар. Попадението за Уулвс вкара Адама Траоре в 35-ата минута.