Бърнли - Ливърпул

Ливърпул се справи с Бърнли и влезе в Топ 4

Ливърпул срази Бърнли с 3:0 като гост в двубой от 37-ия кръг на Висшата лига. Така червените се изкачиха в Топ 4 мач преди края. Тимът на Юрген Клоп има равен брой точки с Лестър и по-добра голова разлика. И двата тима са с по 66 точки, Ливърпул има 24 гола в плюс, Лестър – 20. Третият Челси е с 67 точки.

Мърсисайдци откриха резултата в 43-ата минута, когато точен се разписа Роберто Фирмино. В 52-ата минута Натаниъл Филипс удвои след пас на Садио Мане. Крайният резултат оформи Алекс Окслейд-Чембърлейн в края. Бърнли обаче създаде много повече проблеми, отколкото резултатът предполага.

В последния кръг Ливърпул приема Кристъл Палас в последния мач на мениджъра Рой Ходжсън. На „Анфийлд“ ще има 10 000 зрители. Лестър е домакин на Тотнъм, докато Челси гостува на Астън Вила.

Спечелихме полуфинала, сега остава да вземем и финала. Все още нищо не е решено, но поне сме в по-добра позиция. Точно от това се нуждаехме“, каза Юрген Клоп.