Ливърпул - Кристъл Палас
Снимка: twitter.com/lfc

Ливърпул съкрати аванса на Манчестър Сити

Ливърпул се доближи на девет точки от лидера Манчестър Сити след победа над Кристъл Палас. Червените имаха сериозни проблеми на „Селхърст Парк“, но спечелиха с 3:1. Тимът на Юрген Клоп има 48 точки, Сити – 57. Ливърпул обаче е и с мач по-малко.

Върджил Ван Дайк откри в осмата минута, а в 32-ата Алекс Окслейд-Чембърлейн направи 0:2. След отличното първо полувреме обаче мърсисайдци направиха слабо второто. Палас натисна и намали пасива си чрез Одсон Едуар в 55-ата минута. Орлите продължиха да играят по-добре, но не успяха да изравнят.

В края реферът Кевин Френд отсъди спорна дузпа за Ливърпул след преглед на ВАР. Фабиньо вкара за 1:3 и сложи точка на спора.

Арсенал пък не успя да победи последния Бърнли в Лондон и направи само 0:0. Така Арсенал остава шести в класирането, на две точки зад четвъртия Манчестър Юнайтед.