Арсенал - Ливърпул

Ливърпул разгроми безпомощен Арсенал

Ливърпул разгроми Арсенал с 3:0 като гост в късния съботен мач от 30-и кръг на Висшата лига. И трите гола паднаха в последния половин час на сблъсъка. Ливърпул изигра много силен мач и показа, че не се е отказал от място в Топ 4.

Червените имаха тотална доминация, но им беше мого трудно да стигнат до гол. Това се случи в 64-ата минута, когато Диого Жота вкара за 0:1. Той засече центриране на Александър-Арнолд, който влезе в игра минути по-рано. В 68-ата Мохамед Салах удвои преднината, след като наказа грешка на Гариел. В 82-ата минута отново Диого Жота фиксира крайния резултат.

Тимът на Юрген Клоп се изкачи на пето място в класирането с 49 точки, две по-малко от четвъртия Челси. Арсенал остава на девето място с 42 т.

Това беше шеста поредна победа за червените като гост. Подобна серия тимът е имал само веднъж в историята си – през 1955-а.