Ливърпул - Манчестър Юнайтед
Снимка: twitter.com/lfc

Ливърпул разби Юнайтед и подкрепи Роналдо – ВИДЕО

Ливърпул разби с 4:0 Манчестър Юнайтед и се изкачи на върха във Висшата лига. Мърсисайдци имат две точки и мач повече от Манчестър Сити.

Мохамед Салах вкара два гола, Диас и Мане се разписаха по веднъж. Юнайтед изглеждаше объркан и несигурен и не затрудни с нищо тима на Юрген Клоп. Това е втори неприятен резултат този сезон в дербито за червените дяволи. През есента те паднаха с 0:5 на „Олд Трафорд“.

Домакините откриха още в петата минута чрез Диас. Това беше попадение номер 400 под ръководството на Клоп на „Анфийлд“. Асистенцията беше на Салах.

Малко след гола – в седмата минута – феновете на двата отбора се изправиха на крака и подкрепиха с аплодисменти Кристиано Роналдо. Вчера португалската звезда обяви, че той и партньорката му са загубили новороденото си момченце. Затрогващият момент продължи минута, като през нея феновете пяха и You’ll Never Walk Alone.

След затрогващия момент обаче мърсисайдци безмилостно продължиха да тормозят Юнайтед. Вторият гол падна в 22-ата минута и беше вкаран от Салах след пас на Мане.

В 68-ата минута самият Мане покачи на 3:0 в полза на Ливърпул, като асистенцията беше на Диас. Пет минути преди края резервата Диого Жота подаде на Салах за крайното 4:0. Така египтянинът вече има 30 попадения през сезона.