Ливърпул
Снимка: twitter.com/LFC

Ливърпул разби Саутхемптън и излезе втори

Ливърпул продължи впечатляващото си представяне през сезона с нова победа – 4:0 над Саутхемптън. С трите точки червените се изкачиха на второ място. Те имат 28 – една по-малко от лидера Челси. Третият Манчестър Сити има 26 точки.

Тимът на Юрген Клоп нямаше никакви проблеми и реши всичко още до почивката. Диого Жота откри във втората минута, след което се разписа още веднъж в 32-ата. Второто попадение беше под номер 700 за червените след идването на Клоп. В 37-ата точен беше и Тиаго Алкантара. След паузата Върджил ван Дайк добави едно попадение в 52-ата минута.

Ливърпул вкарва четири или повече гола в последните си четири победи. В 13 кръга мърсисайдци имат 39 попадения. Освен това те се разписаха в 17-и пореден двубой във всички турнири. Така те изравниха рекорда на Съндърланд от 1927 г.

Арсенал победи Нюкасъл с 2:0 с попадения на Букайо Сака и Габриел Мартинели след почивката. Тимът на Микел Артета е на пето място с 23 точки, колкото има и четвъртият Уест Хем. За Нюкасъл мениджърски дебют записа Еди Хау, но това не помогна. Тимът е последен във Висшата лига със само 6 точки и без победа през сезона.