Ливърпул - Лийдс
Снимка: twitter.com/lfc

Ливърпул разби Лийдс и е на три точки зад Сити

Ливърпул разби Лийдс с 6:0 и се доближи само на три точки от лидера във Висшата лига Манчестър Сити. До края на сезона остават 12 кръга, като съперниците имат и директен мач. Той е на 9 април в Манчестър. Червените имат и четири гола по-добра голова разлика – +50 срещу +46.

Тимът на Юрген Клоп доминираше тотално и реши всичко още в първите 35 минути. Тогава мърсисайдци вкараха три гола. Два от тях бяха дело на Мохамед Салах от дузпи. Египтянинът се разписа в 15-ата и 35-ата минута. Той има 19 попадения в 24 мача във Висшата лига. Само двама други играчи на Ливърпул са вкарвали две дузпи през първото полувреме. Това са Роби Фаулър (2007 срещу Шефийлд Юнайтед) и Стивън Джерард (2015 срещу Лестър).

Два гола отбеляза и другата звезда в атака Садио Мане. Той беше точен в 80-ата минута и в 91-ата.

По веднъж се разписаха централните бранители Жоел Матип и Върджил ван Дайк. Матип го стори при контраатака и груба грешка на гостите, докато нидерландецът беше точен след центриране от корнер. Матип не се беше разписвал от декември 2020-ата.