Залцбург - Ливърпул

Ливърпул продължава в елиминациите на Шампионската лига

Ливърпул надигра Залцбург при гостуването си в Австрия с 2:0 в последен двубой от група Е на Шампионската лига. Така червените се класираха за осминафиналите. И то като първи в своята група.

Мърсисайдци се нуждаеха от точка, за да си гарантират продължаване към елиминациите. Първото полувреме завърши 0:0, но те се добраха до успеха през втората част. Преди почивката за домакините Холанд и Хуан опитаха безуспешно да вкарат. За червените с пропуски се отчетоха Садио Мане, Мохамед Салах и Наби Кейта.

Втората част започна с нов шанс пред египетския национал, който не успя да преодолее Станкович. После Холанд стреля покрай вратата на Алисон, а малко след това Ливърпул уби интригата с два светкавични гола. Първо Кейта реализира с глава след подаване на Мане. Минута по-късно Салах вкара от малък ъгъл за 0:2. До края на срещата гостите контролираха събитията и не позволиха никакви опасности пред своята врата. Те можеха да стигнат и до трето попадение. Най-активните за червените – Мане и Салах, обаче пропуснаха.

Наполи отнесе Генк с 4:0

Към елиминациите продължава и съставът на Наполи, победил убедително Генк с 4:0. Хеттрик за успеха реализира Аркадиуш Милик, а четвъртото попадение бе дело на Дрис Мертенс. Това бе първа победа за южняците от месец и половина насам.

Залцбург приключи на трета позиция в групата и ще продължи в Лига Европа.