Атлетико - Ливърпул
Снимка: twitter.com/lfc

Ливърпул пречупи Атлетико в петголов спектакъл

Ливърпул и Атлетико Мадрид направиха фантастичен спектакъл, спечелен от мърсисайдци с 3:2. Това е трета победа за тима на Юрген Клоп в тазгодишното издание на Шампионската лига. До нея се стигна след драма, обрати, червен картон и спорни решения на рефера.

Ливърпул започна много добре и още до 13-ата минута водеше с 2:0 с голове на Мохамед Салах и Кейта. Салах стана първият играч на червените, вкарал в девет поредни мача.

Антоан Гризман обаче изравни за 2:2 с попадения в 20-ата и 34-ата минута. През второто полувреме обаче френският нападател получи директен червен картон. Той удари неволно с крак в главата Роберто Фирмино. Това позволи на гостите да си върнат предимството в играта. А по-късно – и в резултата. Салах се разписа отново в 78-ата минута от дузпа за 2:3. Тя беше отсъдена за нарушение на Ермосо срещу Жота.

Реферът после отсъди дузпа и в полза на Атлетико – за нарушение на Жота срещу Хосе Хименес. След консултация с монитора край терена обаче дузпата беше отменена.

В другия мач в тази група Порто победи Милан с 1:0. Голът вкара Диас в средата на второто полувреме. Порто доминираше тотално и отправи 20 удара срещу едва 4 от страна на италианския тим.

Ливърпул води в класирането с 9 точки, Атлетико и Порто имат по 4, Милан е с 0.