Ливърпул - Тотнъм

Ливърпул победи Тотнъм с гол в последната минута

Ливърпул победи Тотнъм с 2:1 с гол в последната минута. Така червените се качиха на върха в класирането във Висшата лига за сметка именно на шпорите. Разликата между двата тима е три точки – 28 срещу 25. С по 24 точки са Саутхемптън и Лестър. Евертън има 23, Челси – 22, Уест Хем – 21. С по 20 точки са двата тима от Манчестър и Уулвърхемптън.

Шампионите доминираха през първото полувреме и поведоха с гол на Мохамед Салах. Той се разписа в 26-ата минута благодарение на рикошет в защитник на Тотнъм. Шпорите не атакуваха много, но скоро изравниха. Сон се разписа за 1:1 в 33-ата минута след пас на Ло Селсо. Това беше неговият 99-и гол за лондончани.

След почивката Бергвайн и Мане удариха греди в опитите на двата тима да спечелят. Хари Кейн също имаше шанс да вкара гол, но не успя. Това обаче направи Роберто Фирмино в последната минута. Той се разписа за 2:1 в полза на Ливърпул след пас на Робъртсън.