Ливърпул - Евертън

Ливърпул победи Евертън за ФА Къп с резервите

Ливърпул се класира за четвъртия кръг на ФА Къп, след като победи Евертън. Червените спечелиха с 1:0 в мърсисайдското дерби от третия кръг. Сините продължават да нямат победа на „Анфилд“ от 1999-а.

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп даде почивка на голяма част от титулярните си футболисти. Той направи 9 промени, като в стартовите единайсет попаднаха Дивок Ориги, Неко Уилямс, Натаниел Филипс, Педро Чиривея, Къртис Джоунс и Харви Елиът, а официален дебют за тима направи новото попълнение Такеши Минамино. По-късно дебют записа и Ясер Ларуши.

Карамелите на Карло Анчелоти бяха с всичко най-добро, но пропуснаха няколко изгодни положения през първото полувреме. Те бяха наказани в 71-та минута, когато Къртис Джоунс вкара единственият гол в двубоя. Това бе първо попадение на 18-годишният младок за тима.

По този начин Ливърпул продължава битката на три фронта. Тимът води убедително в класирането на Висшата лига и е на осминафинал в Шампионската лига.

Резервите на Челси се справиха с Нотингам Форест

Челси също се класира за четвъртия кръг, след като победи Нотингам Форест с 2:0 у дома. Мениджърът на сините Франк Лампард също даде шанс за изява на голяма част от резервите си – за столичани играха Кабайеро, Рийс Джеймс, Рос Баркли, Педро и Миши Батшуай. Домакините започнаха вихрено и поведоха още в седмата минута чрез Калъм Хъдсън-Одой. В 33-та минута Баркли покачи на 2:0.

Тотнъм ще трябва да мине през преиграване, след като направи 1:1 при гостуването си на втородивизионния Мидълзбро. На „Ривърсайд“ Ашли Флетчър даде преднина на домакините в 50-та минута. Десет по-късно Лукас Моура изравни за 1:1.

Кристъл Палас пък отпадна, след като допусна изненадваща домакинска загуба от Дарби Каунти с 0:1.