Уулвс - Ливърпул
Снимка: twitter.com/lfc

Ливърпул изстрада победа с гол в 94-ата минута

Ливърпул постигна много трудна победа с 1:0 над Уллвърхемптън в 15-ия кръг на Висшата лига. Мърсисайдци доминираха, но стигнаха до гола чак в 94-ата минута. В герой за гостите се превърна Дивок Ориги.

С успеха червените се изкачиха на върха в класирането. Те изпревариха Челси, който по-рано днес падна с 2:3 от Уест Хем. Ливърпул има 34 точки, с 1 повече Челси и 2 пред Манчестър Сити. Сити обаче има мач по-малко.

След равностойно начало тимът на Юрген Клоп започна да създава положение след положение. Жота и Салах обаче пропуснаха да вкарат за 0:1. След почивката Тиаго, Жота и Мане пропуснаха нови шансове за гол. Ориги обаче вкара толкова важния гол в самия край. Попадението е под номер 39 за печеливш гол след 90-ата минута за мърсисайдци. Това е с 13 повече от най-близкият им преследвач.

В друг мач Нюкасъл постигна първа победа при новите си собственици – 1:0 над Бърнли. Единственото попадение реализира Калъм Уилсън в 40-ата минута. Това е първи успех и за новия мениджър на свраките Еди Хау.