Ливърпул си осигури първото място за Коледа

Ливърпул

Ливърпул победи Уулвърхемптън Уондърърс с 2:0 като гост и гарантирано ще посрещне Коледа на първото място в Премиършип. Точни за мърсисайдци на „Молиню“ бяха Мохамед Салах и Върджил ван Дайк. Червените също така не познават загубата вече в 18 срещи (15 победи и три равенства). Осем от последите девет отбора, посрещнали Коледа на върха след това са ставали шампиони.

Салах се разписа в период на активност на домакините, които играха добре в началото на полувремето и в края му. В останалата част от мача Ливърпул контролираше играта и заслужено стигна до победата. Асистенция за гола на Салах записа Фабиньо след двойно подаване с Мане. Египтянинът след това асистира на Ван Дайк за второто попадение.

Под проливния дъжд, Уулвс създадоха някои проблеми на лидера в първенството, но това не се оказа достатъчно. Така след трите си победи, вълците записаха загуба.

Седма поредна победа за Ливърпул

За отбора на Юрген Клоп това е седми пореден успех. Червените са първи в класирането с 48 точки. Вторият Манчестър Сити има 44 точки и днес посреща Кристъл Палас.

„Видях някои отлични неща. Първият гол бе фантастичен, вторият – добре изработен. Изключително доволен съм от резултата. Показахме перфектен футбол във вечер, в която бе трудно да се играе нормален футбол. Всичко е супер“, заяви щастливият Юрген Клоп.