Палас - Ливърпул
Снимка: facebook.com/LiverpoolFC

Ливърпул отнесе Кристъл Палас със 7:0

Ливърпул разгроми със 7:0 Кристъл Палас на „Селхърст Парк“ и вече има шест точки аванс на върха на класирането. Това е и най-голяма победа от началото на сезона. Освен това осигури на Ливърпул първото място по Коледа за трета поредна година.

Роберто Фирмино и Мохамед Салах вкараха по два гола. Минамото, Мане и Хендерсън добавиха другите три попадения. Фирмино вече има три гола в два мача, след като преди това не се беше разписвал в шест срещи.

Минамото откри още в третата минута след пас на Мане. Той реализира за първи път във Висшата лига. Националът на Сенегел вкара след половин час за 0:2. Фирмино вкара отблизо за 0:3 в самия край на полувремето. Малко след почивката капитанът Хендерсън покачи на 0:4, а после Фирмино се разписа още веднъж. Този път след асистенция на Салах. В последните минути египтянинът вкара на два пъти за крайното 0:7. Така той събра 110 гола в 173 мача за червените.