Ливърпул - Бърнли

Ливърпул падна като домакин след 1370 дни

Аутсайдерът Бърнли победи Ливърпул с 1:0 на „Анфийлд“ и затвърди кризата в лагера на шампионите. Червените нямат победа в пет срещи, като в четири от тях не вкараха гол. Освен това поражението беше първо за тях като домакин от 68 мача или 1370 дни. Последният тим, спечелил визита на мърсисайдци, беше Кристъл Палас.

Любопитно е, че последната победа на Ливърпул през този сезон също е срещу Палас – 7:0 на 19 декември. Преди една година тимът на Юрген Клоп имаше 55 точки на този етап. Сега точките са 21 по-малко – 34.

Единственият гол за Бърнли вкара Ашли Барнс от дузпа в 83-ата минута. Наказателният удар беше отсъден за нарушение срещу него от Алисон. С трите точки тимът се изкачи на 16-о място. Бърнли има 19 точки, колкото и Нюкасъл. Първият тим под чертата – Фулъм – има 12 точки.

Ливърпул също имаше положения, най-вече през първото полувреме. Тогава Дивок Ориги, за първи път титуляр този сезон, уцели гредата. След почивката на терена се появиха Салах и Фирмино. И двамата имаха положения, но не успяха да преодолеят Ник Поуп.