Ливърпул - Хъдърсфийлд

Ливърпул отнесе Хъдърсфийлд с 5:0

Ливърпул победи Хъдърсфийлд с 5:0 и се върна на върха в Англия. Червените имат две точки повече от Манчестър Сити. Сити обаче е с мач по-малко – визита на Бърнли в неделя.

Тимът на Юрген Клоп започна устремно и откри още в 15-ата секунда. Наби Кейта отне, намери Салах, който му върна и той вкара за 1:0. Това бе най-бързият гол за червените във Висшата лига. И номер 100 от началото на сезона.

Съвсем скоро домакините поведоха с 2:0. Робъртсън центрира, а Мане вкара отблизо. В добавеното време на първата част Салах прехвърли вратаря Льозл за 3:0. Гостите имаха два шанса да вкарат гол – чрез Бакуна и Грант, но не успяха.

Мане и Салах бележат отново за Ливърпул

След почивката Салах и Кейта изпуснаха шансове, но Мане покачи на 4:0. Той засече центриране на Хендерсън. Това бе 20-и гол за него през сезона и 10 в последните 10 мача на „Анфилд“. 15 минути по-късно и Салах се разписа за втори път. Асистенцията отново бе на Робъртсън. Египтянинът пък отново изпревари съотборника си с един гол – той има 21.