Ливърпул - Арсенал

Ливърпул отнесе Арсенал с 5:1 – СНИМКИ

Ливърпул отнесе Арсенал с 5:1 в сблъсъка на върха в Англия. Така мърсисайдци дръпнаха с девет точки пред втория Тотнъм, който по-рано падна с 1:3 от Уулвс.

Червените трябваше да наваксват, след като Мейтланд Найлс откри в 11-а минута. Тимът на Юрген Клоп обаче го направи с лекота и още на почивката водеше с 4:1. Герой за лидера във Висшата лига бе Роберто Фирмино, който вкара хеттрик. Това бе осма победа за тима от осем мача през декември. Освен това мърсисайдци вече имат и по-добра голова разлика от шампиона Манчестър Сити. Сити гостува утре на Саутхемптън и може да си върне втората позиция. Дори и така обаче тимът на Пеп Гуардиола ще изостава на седем точки от върха. Сити и Ливърпул се срещат в Манчестър в първия си мач за 2019-а – на 3 януари.

Фабиньо спира Рамзи
За пет минути – Арсенал бележи, Ливърпул обръща

Гостите откриха с една от първите си атаки. Иуоби центира, а Мейтланд-Найлс засече на задната греда. Това обаче се оказа фалшива надежда за тима на Унай Емери. Роберто Фирмино изравни само три минути по-късно след грешка в отбраната на Арсенал. А две минути по-късно се разходи между защитниците, за да направи 2:1.

Мане бележи третия гол във вратата на Арсенал

Червените вкараха трети гол в 32-а минута след корнер. Автор на попадението бе Садио Мане. А в добавеното време на първата част Салах сложи точка на спора. Той бе фаулиран от Сократис в наказателното поле и сам вкара отсъдена дузпа.

Салах е фаулиран за дузпата и я бележи за 4:1

Роберто Фирмино като Роби Фаулър

През втората част домакините спокойно се справиха със своя съперник и добавиха още един гол. Той пак дойде от дузпа. Колашинац блъсна Ловрен, а Фирмино вкара от бялата точка. Това беше седми гол за бразилеца срещу Арсенал. Повече за клуба има само Роби Фаулър – девет.

Роберто Фирмино

Така червените записаха осми пореден мач без загуба срещу артилеристите. Арсенал пък не успява да спечели вече шест мача на „Анфилд“.