Ливърпул - Уест Хем

Ливърпул обърна Уест Хем, за да излезе първи

Ливърпул спечели с 2:1 срещу Уест Хем, за да се качи на първо място в класирането. Победният гол за шампиона падна в 85-ата минута. Той беше вкаран от Диого Жота, който се разписа в трети пореден мач. Червените събраха 16 точки – с три повече от досегашния лидер Евертън. Карамелите обаче са с една среща по-малко.

Иначе двубоят въобще не беше лесен за Ливърпул. Уест Хем поведе още в 10-ата минута чрез Пабло Форналс. Той се възползва от лошо изчистване на Джо Гомес. Той си партнираше в центърана отбраната с дебютанта Натаниел Филипс. Неговият баща Джими игра за мърсисайдци срещу Болтън във финала за купата на Лигата през 1995-а.

Това беше 15-и гол, допуснат от червените този сезон. Когато Челси стана шампион през 2004/05-а, сините допуснаха толкова за целия сезон.

Тимът на Юрген Клоп не играше добре, но успя да изравни малко преди почивката. Масуаку фаулира Салах в наказателното поле и египтянинът вкара отсъдената дузпа за 1:1. Това беше първи точен удар в двубоя за мърсисайдци.

След почивката червените играха по-добре, но нямаха много положения. Резервите Жота и Шакири обаче раздвижиха нещата и гол на Жота беше отменен заради засада. После Шакири го изведе и португалецът не сбърка за 2:1.

Така тимът на Юрген Клоп изравни рекорда на тима на Боб Пейсли – 63 поредни мача без загуба в лигата на „Анфийлд“. Старият рекорд беше поставен между февруари 1978 и декември 1981-а.