Ливърпул - Астън Вила

Ливърпул обърна Вила с гол в добавеното време

Ливърпул надделя над Астън Вила с 2:1 в мач от 31-я кръг на Висшата лига. Мърсисайдският тим прекъсна черна серия от шест поредни загуби на „Анфийлд“. Това беше и първа победа у дома за 2021 г.

Нещата не тръгнаха добре за отбора на Юрген Клоп и в този мач, но футболистите му показаха характер, за да стигнат до обрат. Оли Уоткинс изведе Вила напред в резултата в края на първата част, въпреки че Ливърпул имаше преимущество. Мохамед Салах възстанови равенството в 57-ата минута. Анди Робъртсън стреля, Мартинес отрази удара му, но египтянинът вкара добавката. Това беше първи гол от игра за червените като домакин от 29 декември насам – 765 минути и 132 удара, откакто Садио Мане вкара срещу Уест Бромич.

Победният гол за Ливърпул отбеляза Трент Алекзандър-Арнолд в първата минута на добавеното време. Защитникът вкара с прецизен изстрел от границата на наказателното поле. Той не беше вкарвал на „Анфийлд“ във Висшата лига от юли 2020-а. Така червените взеха частичен реванш за разгромното 2:7 от Вила по-рано през сезона.

Тимът на Клоп се изравни по точки с Уест Хям (52) и е на четвърто място благодарение на по-добрата си голова разлика. Астън Вила остава на десета позиция.