Саутхемптън - Ливърпул
Снимка: twitter.com/lfc

Ливърпул обърна Саутхемптън и запази надежда

Ливърпул обърна Саутхемптън с 2:1 запази надежда за титлата. Битката за трофея ще се реши в последния кръг. Манчестър Сити има 90 точки, червените – 89. В последния си мач Сити посреща Астън Вила и при победа ще е шампион.

Тимът на Юрген Клоп не започна особено добре и още в 13-ата минута изоставаше с 0:1. Разписа се Нейтън Редмънд. Клоп беше направил девет промени в тима, който започна при победата над Челси за ФА Къп. Именно една от промените – Такуми Минамото – изравни още в 27-ата минута. Той игра в атака заедно с Фирмино. Салах е контузен, а Садио Мане и Луис Диас бяха резерви.

След паузата Ливърпул натисна и това доведе до желания резултат в 67-ата минута. Тогава Жоел Матип прехвърли след удар с глава Алекс Маккарти за 1:2. Матип игра вместо Ван Дайк, който също е контузен.

Травма срещу светиците получи още един бранител – Джо Гомес.