Ливърпул - Лестър
Снимка: twitter.com/lfc

Ливърпул обърна Лестър след два автогола

Ливърпул победи Лестър с 2:1 и продължи възходящото си представяне във Висшата лига. Успехът е четвърти поред за червените в елита.

С трите точки тимът на Юрген Клоп събра 25 и се изкачи на шесто място. Четвъртият Тотнъм е с 30 точки, но и мач повече. Лестър остава със 17 точки, на четири точки от зоната на изпадащите.

Лисиците обаче направиха силен мач на „Анфийлд“ и със сигурност ще съжаляват за загубата. Тимът нам Брендън Роджърс откри още в четвъртата минута чрез Дюсбъри-Хол. Това беше седми гол, допуснат от Ливърпул в първите пет минути на мачовете през 2022 г., което е изравнен рекорд.

Червените натиснаха, но Дарвин Нуньес отново се отличи със серия пропуски. Неговото неумение обаче беше компенсирано от Вут Фаес. Той си вкара два автогола – в 38 и 45-ата минута. Преди него само трима други играчи си бяха вкарвали два автогола в един мач от Висшата лига – Джейми Карагър, Майкъл Проктър и Джонатан Уолтърс.

В друг мач днес Брентфорд победи Уест Хем с 2:0. Загубата е пета поред за чуковете, които остават с 14 точки – една над зоната на изпадащите. Брентфорд е девети с 23 точки. Айвън Тоуни откри с 12-я си гол за сезона, който е и 20-и за него през календарната година. Тоуни асистира и за второто попадение, дело на ДаСилва. В края на мача обаче Тоуни напусна с травма.