Ливърпул - Бърнли

Ливърпул обърна Бърнли за победа №22 през сезона

По два гола на Роберто Фирмино и Садио Мане бяха достатъчни, за да донесат 22-та победа на Ливърпул от началото на сезона във Висшата лига. Така мърсисайдци отново съкратиха аванса на Манчестър Сити на върха в класирането. Сити има точка повече от тима на Юрген Клоп.

Потърпевш бе тимът на Бърнли. Гостите откриха резултата чрез Ашли Уестууд още в 6-та минута, но до почивката вече изоставаха. Уестууд вкара директно от ъглов удар, макар че имаше съмнения за нарушение срещу Алисон. Условията на „Анфилд“ бяха ужасни – силен вятър и градушка. Фирмино вкара отблизо за 1:1, а после Мане преодоля Хийтън за 2:1.

Фирмино покачи на 3:1 в началото на втората част. Така той има 10 или повече гола във всеки един от четирите си сезона за червените. До края резервата Йохан Гудмундсон върна едно попадение, но в ответната атака Мане възстанови преднината на домакините от два гола.

Бърнли регистрира 16-то поражение от началото на сезона. Тимът има 30 точки и е на две над зоната на изпадащите.

Ливърпул пък загря за реванша срещу Байерн от осминафиналите на Шампионската лига с победа и ще пътува към Мюнхен в добро настроение. Първата среща на „Анфилд“ завърши 0:0.