Ливъпул - Норич

Ливърпул откри сезона във Висшата лига с 4:1 над Норич

Ливърпул разби Норич Сити с 4:1 в откриващия мач от първия кръг на новия сезон във Висшата лига. И четирите попадения за червените паднаха през първото полувреме.

На „Анфийлд“ миналогодишните вицешампиони започнаха вихрено срещу един от новаците в елита. Те поведоха още в седмата минута, когато централният защитник на канарчетата Ханли си отбеляза автогол след центриране на Ориги. 12 минути по-късно голмайсторът на червените Мохамед Салах удвои преднина, а в 28-та минута Върджил ван Дайк покачи на 3:0. Ориги също записа името си сред голмайсторите с попадение в 42-та минута.

Ливърпул намали темпото, Норич върна гол

След почивката тимът на Юрген Клоп намали оборотите. Гостите се възползваха и стигнаха до почетен гол, дело на Теему Пуки в 64-та минута. Домакините все пак имаха две положения, но Крул ги спаси. Той извади удари на Ориги и Алекзандър-Арнолд.

Контузията на Алисон

Червените имаха и неприятен момент – контузия на вратаря Алисон. Той получи травма в прасеца, след като се подхлъзна. Юрген Клоп заяви, че бразилецът няма да играе срещу Челси за Суперкупата на Европа. Това означава, че титуляр ще бъде Адриан, взет по-рано тази седмица.